تلفن تماس: 22 14 42 35 - 051

هنگام خرید باتری UPS چه معیارهایی را در نظر بگیریم؟

راهنمای خرید باتری یو پی اس

معمولا قبل خرید هر دستگاه الکتریکی یا الکترونیکی ما باید اطلاعاتی اولیه نسبت به دستگاهی که قصد خرید آن را داریم کسب کنیم، حال ما در این مقاله قصد داریم بهترین معیارهایی را که هنگام خرید باتری UPS باید به آن توجه کنید را برای شما توضیح دهیم.

 

1- توان مصرفی

قبل از خرید باتری UPS باید مجموع توان دستگاه‌های مصرفی را محاسبه کرده و با توجه به توان مصرفی دستگاه باتری مناسب را خریداری کنید.
نکته: اگر باتری را برای دستگاه UPS خریداری می‌کنید باید دقت کنید که بطور میانگین 1.25 برابر بیشتر از مجموع توان نوشته شده روی تجهیزات را تهیه کنید، زیرا در این حالت باتری همیشه در حالتی کمتر از توان خود کار می‌کند در نتیجه این روند به طول عمر مفید باتری اضافه خواهد کرد.

 

ابعاد و وزن باتری
در نظر گرفتن ابعاد و وزن باتری

2 – اندازه و وزن باتری

2-1 ابعاد باتری:

باید دقت کنید باتری انتخاب شده به گونه‌ای باشد که از نظر ابعاد در محل مورد نظر دستگاه به راحتی قرار بگیرد. باتری باید به‌صورت ایستاده و در شرایط تراز قرار بگیرد. نمی‌توان باتری را کج و یا به طرفین قرار داد.

2-2 وزن باتری:

در بعضی موارد وزن باتری و به عبارت دقیق‌تر نسبت انرژی بر وزن باتری نیز پارامتر مهمی به شمار می‌آید به‌خصوص در کاربردهای پرتابل

 

اثرات زیست محیطی باتری
اثرات زیست محیطی باتری در حال استفاده

3- اثرات زیست محیطی

استفاده از باتری‌های بدون نیاز به سرویس و نگهداری و همچنین بدون اثرات زیست محیطی نیز از پارامترهای تعیین کننده در انتخاب باتری است.

 

چرخه شارژ و دشارژ
راندمان چرخه شارژ و دشارژ باتری

4- راندمان چرخه شارژ و دشارژ باتری

(نسبت توان دریافتی هنگام دشارژ نسبت به توان اعمالی هنگام شارژ مجدد) در باتری‌ها به‌خصوص در مواردی که منابع انرژی محدودی در اختیار است (مانند انرژی‌های تجدید پذیر) اهمیت خاصی پیدا می‌کنند.

 

تاثیر دمای محیط بر عمل‌کرد باتری
نحوه تاثیر دمای محیط بر عمل‌کرد باتری

5- دمای محیط

یکی از مهم‌‎ترین فاکتورها در نگهداری باتری‌های UPS دمای نگهداری است قبل از خرید باتری UPS از شرایط دمایی دستگاه و محل نگهداری باتری اطمینان حاصل کنید.
هرچه دمای محیط نگهداری باتری کمتر باشد مدت زمان نگهداری آن بیشتر خواهد بود.

 

6- منابع بیشتر

همچنین می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه خرید باتری UPS و همچنین تکنولوژی‌های مختلفی که برای باتری‌های UPS به کار برده می‌شود به 2 لینک زیر مراجعه نمائید.

1-  انتخاب بهترین تکنولوژی باتری UPS 

2- یک راهنمای جامع برای انتخاب باتری UPS مناسب برای نیازهای مخابراتی شما

محتوای جدول