تلفن تماس: 22 14 42 35 - 051

ابداع باتری اتمی‌‌ای که تا 50 سال نیاز به شارژ ندارد.

 استارتاپ چینی Betavolt مدعی ساخت نوعی باتری‌ اتمی‌ شده است که تا 50 سال نیاز به شارژ مجدد ندارد.

باتری اتمی Betavolt

استارتاپ Betavolt مدعی شد که آنها موفق به ساخت نوعی باتری‌ اتمی شده‌اند که می‌تواند گوشی شما را تا 50 سال بدون نیاز به شارژ مجدد روشن نگه‌دارد. یک استارت آپ چینی از باتری جدیدی رونمایی کرده است که ادعا می‌کند می‌تواند به مدت 50 سال الکتریسیته تولید کند و نیاز به شارژ یا نگهداری ندارد. استارتاپ Betavolt که مقر آن در پکن است، گفت که باتری هسته‌ای آن‌ها اولین باتری در نوع خود، در جهان است که با فرآیند کوچک‌سازی ایزوتوپ‌های هسته‌ای و قرار دادن 63 عدد از آن‌ها در یک ماژول کوچک‌تر از یک سکه موفق به تولید آن شده‌اند.

باتری استارتاپ Betavolt
باتری استارتاپ Betavolt که تا 50 سال توانایی تولید الکتریسیته را دارد.

همچنین این شرکت اعلام کرد که باتری نسل بعدی آن‌ها وارد مرحله آزمایشی شده است و در نهایت برای کاربردهای تجاری مانند تلفن‌ها و پهپادها تولید انبوه خواهد شد.

این شرکت در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد: باتری‌های انرژی اتمی Betavolt می‌توانند نیاز الکتریسیته دستگاه‌هایی را که نیاز اتصال دائم به منابع تغذیه دارند را به مدت طولانی حل کند، صنایعی مانند: هوافضا، تجهیزات هوش مصنوعی، تجهیزات پزشکی، ریزپردازنده‌ها، حسگرهای پیشرفته، پهپادها و ربات‌های کوچک و …

“این ابداع جدید انرژی به چین کمک می‌کند تا در دور جدید انقلاب فناوری هوش مصنوعی پیشرو باشد.”

این باتری با تبدیل انرژی آزاد شده توسط ایزوتوپ‌های در حال واپاشی به الکتریسیته، از طریق فرآیندی که اولین بار در قرن بیستم مورد بررسی قرار گرفت، کار می‌کند.

دانشمندان در اتحاد جماهیر شوروی و ایالات متحده توانستند این فناوری را برای اولین بار در فضاپیماها، سیستم‌های زیر آب و ایستگاه‌های علمی از راه دور توسعه دهند، با این حال باتری‌های گرما هسته‌ای هم پرهزینه و هم حجیم بودند.

تلاش برای کوچک‌سازی و تجاری‌سازی باتری‌های هسته‌ای تحت چهاردهمین برنامه پنج ساله چین برای تقویت اقتصاد این کشور که بین سال‌های 2021 تا 2025 در جریان است انجام شد، در حالی که مؤسسات تحقیقاتی در ایالات متحده و اروپا نیز همچنان روی توسعه این مدل از باتری‌ها کار می‌کنند.

Betavolt گفت اولین باتری هسته ای آن‌ها با ابعاد 15*15*15 میلی‌متر مکعب توانایی تولید 100 میکرووات توان و 3 ولتاژ ولت را دارد، اما آن‌ها قصد دارند تا سال 2025 باتری با قدرت 1 وات تولید کنند.

اندازه کوچک باتری ابداعی Betavolt به این معنی است که می‌توان از آنها به صورت سری برای تولید قدرت بیشتر استفاده کرد، به طوری که شما می‌توانید تلفن‌های همراهی را متصور شوید که هرگز نیازی به شارژ ندارند و یا پهپادهایی را در نظر بگیرید که می‌توانند برای همیشه پرواز کنند. Betavolt ادعا می‌کند که طراحی لایه‌ای باتری آن‌ها به این معنی است که در پاسخ به نیروی ناگهانی آتش نمی‌گیرد یا منفجر نمی‌شود، همچنین محصول آن‌ها می‌تواند در دماهای 60- تا 120 درجه سانتی‌گراد کار کند.

همچنین استارتاپ Betavolt خاطر نشان کرد که: باتری انرژی اتمی توسعه یافته توسط آنها کاملاً ایمن است، هیچ تشعشع خارجی تولید نمی‌کند و می‌تواند برای استفاده در دستگاه‌های پزشکی مانند ضربان ساز قلب، قلب مصنوعی و حلزون گوش در بدن انسان مناسب باشد.

باتری‌های انرژی اتمی سازگار با محیط زیست هستند، یعنی پس از اتمام دوره واپاشی، 63 ایزوتوپ هسته‌ای درون باتری به یک ایزوتوپ پایدار مس تبدیل می‌شوند که غیر رادیواکتیو بوده و هیچ‌گونه تهدید یا آلودگی برای محیط زیست ایجاد نمی‌کنند.

جهت دیدن خبر اصلی اینجا کلیک نمایید.

محتوای جدول